Dzisiaj jest sobota, 20 sierpnia 2022 r., imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Aktualności

93 rocznica Odzyskania Niepodległości

2011-11-15
11 listopada 2011 roku obchodziliśmy w naszej gminie Święto Niepodległości. Tegoroczna uroczystość połączona była z upamiętnieniem ofiar I i II wojny światowej a w szczególności pomordowanych w obozach koncentracyjnych i straconych podczas egzekucji...

 

 

Tradycyjnie obchody rozpoczęły się Mszą Św. za Ojczyznę, którą odprawił ojciec Gwidon Borkiewicz proboszcz parafii. Następnie pod tablicą pamiątkową dla zasłużonych mieszkańców Gminy Chocz zostały złożone znicze i kwiaty przez Związek Kombatantów RP i byłych więźniów Politycznych, a także Mariana Wielgosika Wójta Gminy i Jana Woldańskiego Przewodniczącego Rady Gminy oraz gimnazjalistów.

Kolejną częścią uroczystości było przejście na cmentarz. Tam przy grobie rodziny Połoneckich gdzie pochowany jest nauczyciel z Chocza Andrzej Piechota, jego wnuk przedstawił historię tablic pamiątkowych.

Później w Gminnym Ośrodku Kultury odczytany został referat przez Zdzisławę Filiśnską, który był poświęcony osobom pomordowanym z naszej gminy . Święto Niepodległości uświetniała Orkiestra Dęta pod batutą Włodzimierza Mrozińskiego i Chór Akademicki Politechniki Wrocławskiej z dyrygentką Małgorzatą Sapiechą- Muzioł.