Dzisiaj jest sobota, 20 sierpnia 2022 r., imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Aktualności

Wieczerza Wigilijna w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Choczu

2011-12-20
W dniu 16 grudnia 2011 r., odbyła się WIGILIA dla samotnych, starszych i niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Chocz. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choczu...

 

Wszyscy pracownicy bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach wieczerzy. Już szesnasty raz do nakrytego wigilijnego stołu zasiedli ci którzy potrzebują wsparcia, ciepła i miłości. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję spotkania się z władzami Gminy Chocz, dyrekcją Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie, kierownikiem, pracownikami i uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowolipsku.
Serdeczna rozmowa, gesty, życzenia towarzyszyły wszystkim podczas dzielenia się opłatkiem. Stu uczestników smakowało tradycyjnych wigilijnych potraw: barszcz czerwony z uszkami, ryba smażona, śledzie, kapusta z grochem, kluski z makiem, kompot, sałatka warzywna. Ciasta – makowiec, piernik, jabłecznik oraz mandarynki -dodawały świątecznych zapachów.

Wigilia to również wspólna modlitwa, śpiewanie kolęd, pięknie przybrana choinka i Święty Mikołaj, który rozdawał upominki.

Goście mogli również podziwiać przygotowaną świąteczną wystawę prac:
1.Pani Anny Markiewicz,
2.Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowolipska,
3.Dzieci ze Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczo-Socjoterapeutycznej działającej przy GOPS w Choczu.

Podopieczni mieli zapewniony dowóz na spotkanie świąteczne.
Serdecznie dziękuję Wszystkim przybyłym na WIECZERZĘ WIGILIJNĄ.
Ojcu Prefektowi za wspólną modlitwę, muzykom za pięknie przygotowaną oprawę muzyczną, artystom, którzy udostępnili swoje prace.

Wszystkim uczestnikom Wieczerzy życzę zdrowych, spokojnych Świąt BoŜego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Rok - Małgorzata Woldańska – kierownik GOPS w Choczu.