Dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022 r., imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Aktualności

Integracja Kół Gospodyń Wiejskich

2012-03-05
Z okazji Dnia Kobiet zintegrowały się w naszej gminie wszystkie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. W sobotę 3 marca 2012 roku panie świętowały w Gminnym Ośrodku Kultury. Impreza rozpoczęła się od tradycyjnych życzeń i toastu...

 

Pan Marian Wielgosik Wójt Gminy Chocz oraz pan Jan Woldański  Przewodniczący Rady Gminy złożyli bukiet róż na ręce jednej z najstarszych członkiń pani Pelagii Woldańskiej z Chocza, natomiast bukiet tulipanów otrzymała pani Stanisława Tyl z Kwilenia od radnych powiatowych pani Marii Górczyńskiej i pana Zbigniewa Rodka. 


Referat o historii, tradycjach  i obyczajach KGW odczytała pani Bogumiła Majdecka.  Wszystkie Koła zostały uhonorowane dyplomami od Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Kaliszu. Z okazji Święta  Kobiet koncert skrzypcowy i organowy wykonali artyści Dariusz Bagiński Robert Cesarz. Elżbieta Szymkiewicz recytowała wiersz. Wszystkie kobiety otrzymały róże i tulipany od młodych gentelmentów Macieja Szymańskiego, Bartka Czajczyńskiego i Eryka Kanikowskiego.  Był kabaret białych primabalerinek Ady i Janii, wytrenowanych telefonicznie przez Ewę Wojciec howską, która udekorowała wszystkie członkinie kolorowymi wstążkami. Panie z KGW Niniew przygotowały konkursy. Sponsorami nagród byli Wójt, Przewodniczący Rady, GOK i KGW Niniew. 


Spotkaniu towarzyszyła biesiada. Panie śpiewały piosenki. Akompaniament akordeonowy zapewniła Emilia Kowalczyk. W wieczorku uczestniczyło 180 osób. Organizatorami Święta Kobiet był Gminny Ośrodek Kultury oraz Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Chocz. Koordynatorem i konferansjerem imprezy była pani Patrycja Woźniak-Konecka  Dyrektor GOK-u.