Dzisiaj jest sobota, 20 sierpnia 2022 r., imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Aktualności

Starostowie i asystenci Dożynek Parafialno-Gminnych 2012

2012-08-21
Starym zwyczajem prezentujemy sylwetki tegorocznych starostów dożynek parafialno-gminnych, którymi są Wojciech Graczyk i Paulina Latosińska...
Wojciech Graczyk prowadzi wraz z rodzicami gospodarstwo rolne o powierzchni 30 ha w Starej Kaźmierce. Gospodarstwo nastawione jest na produkcję bydła. Produkcja roślinna ukierunkowana jest pod kątem potrzeb żywnościowych hodowlanych zwierząt. Specjalizuje się w uprawach kukurydzy, zbóż. Posiada również łąki. Starosta dzisiejszych dożynek ma 32 lata. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku politologia. W wolnych chwilach interesuje się sportem. Głównie siatkówką. Jest żonaty. Żona ma na imię Joanna. Wojciech Graczyk od 2010 roku jest radnym gminy Chocz.

Paulina Latosińska – tegoroczna starościna dożynek gminnych gospodarstwo rolne prowadzi od 2008 roku. Na 15 ha ziemi uprawia zboża z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt.
Paulina ma 24 lata. Jest panną. W Starej Kaźmierce mieszka z rodzicami i braćmi: Marcinem, Damianem i Alexem. Ukończyła Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Posiada też tytuł technika rolnika, który zdobyła w Zespole Szkół Przyrodniczo – Politechnicznych w Marszewie. Jej zainteresowania zawsze krążyły wokół dziennikarstwa, dlatego od dwóch lat redaguje artykuły dla „Gazety Pleszewskiej” i jest wydawcą portalu pleszew.naszemiasto.pl
 
Rolę asystentów dzisiejszych dożynek powierzono Joannie Kostanowicz i Karolowi Dropińskiego.
Asia za kilka miesięcy skończy 12 lat. Jest uczennicą Vi klasy szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Choczu. Ulubionym zajęciem młodej mieszkanki Starej Kaźmierki jest jazda na rolkach. Lubi też słuchać muzyki. Asia mieszka z rodzicami i starszą siostrą Magdą.
Asystentem starostów jest Karol Dropiński. Karol ma 14 lat. Za kilka dni pójdzie do II klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Choczu. Jak każdy chłopak interesuje się piłką nożną. Oglądam wszystkie mecze Euro 2012. Karol ma dwóch braci: Kamila i Miłosza oraz siostrę Magdalenkę.