Dzisiaj jest sobota, 20 sierpnia 2022 r., imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Aktualności

INFORMATOR PACJENTA W STAROSTWIE

2013-11-06
Osoby posiadające ubezpieczenie zdrowotne! Zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Pleszewie w dniach 5-7.11.2013 roku. NFZ uruchamia w urzędzie tymczasowe stanowisko zakładania kont osobistych Zintegrowanego Informatora Pacjenta...


W tym roku Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu uruchomił Zintegrowany Informator Pacjenta - system internetowy, który umożliwia wszystkim ubezpieczonym w Wielkopolsce sprawdzenie on-line, z jakich usług medycznych korzystali od 2008 roku, jakie w tym czasie wykupili leki, u jakiego lekarza składali deklaracje Podstawowej Opieki Zdrowotnej albo kiedy odbyli leczenie szpitalne. Zasoby informatyczne NFZ są bogatym źródłem danych na temat historii leczenia, stosowanych terapiach i lekach, rodzajach i kosztach świadczeń zdrowotnych.


Zachęcamy wszystkie osoby dorosłe z terenu Województwa Wielkopolskiego do założenia indywidualnych kont w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Można tego dokonać w oddziale wojewódzkim NFZ w Poznaniu, delegaturach oraz Punktach Obsługi Ubezpieczonych.
Dla ułatwienia mieszkańcy Powiatu Pleszewskiego mogą załatwić formalności podczas dyżurów tymczasowego stanowiska obsługi systemu ZIP w Starostwie Powiatowym w Pleszewie. Pracownicy NFZ udzielą Państwu niezbędnych informacji związanych z obsługą ZIP.


TYMCZASOWE STANOWISKO OBSŁUGI SYSTEMU ZIP
w STAROSTWIE POWIATOWYM w PLESZEWIE
Budynek „A” / parter / pokój nr 13 (koło kasy)
dyżury:
Wtorek, 5 listopada 2013r. w godz. 9.00 - 15.00
Środa, 6 listopada 2013r. w godz. 9.00 - 15.00
Czwartek, 7 listopada 2013r. w godz. 11.00 - 17.00


UWAGA! Ubezpieczeni powinni przynieść ze sobą dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport. Ze względu na to, że na stanowisku wykonywane będą czynności związane z przetwarzaniem danych osobowych, zainteresowani będą proszeni do biura pojedynczo. Po wypełnieniu wniosku każdy pacjent otrzyma własny login (nazwę użytkownika) oraz hasło. Aby mieć wgląd w informacje na temat swojego leczenia wystarczy potem zalogować się w systemie ZIP z dowolnego komputera połączonego z Internetem.