Dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022 r., imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Aktualności

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie 2013

2013-11-27
Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszej gminie Uroczystość Złotych Godów, która odbyła się 25 listopada 2013 roku. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia...

 

 

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siły włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego medalami.


Gratulacje i życzenia Szanownym Jubilatom złożyli Wójt Gminy Marian Wielgosik, Zastepca Wójta Magdalena Marciniak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Izabella Woldańska, Przewodniczący Rady Gminy Chocz Jan Woldański, Proboszcz Parfii Ojciec Hiob Środowski, który również pobłogosławił Jubilatów. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Chocz Marian Wielgosik.


Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia i fotografie. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na lampkę szampana oraz miłą chwilę wspomnień.

 

Medale otrzymali:
1.    Honorata i Józef  Rybarczykowie
2.    Ewa i Józef Reślińscy
3.    Marta i Zdzisław Małyjasiakowie
4.    Zofia i Tadeusz Topór
5.    Helena i Józef Juszczakowie

 


50_lecie_2013