Dzisiaj jest piątek, 12 sierpnia 2022 r., imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
Aktualności

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ ROZSTRZYGNIĘTY

2014-03-06
W środę 4 marca 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wiersz o Choczu. Wybór terminu ogłoszenia nie był przypadkowy. W tym dniu obchodzimy imieniny Kazimierza...

 

 

 

 W związku z tym, że historia Chocza związana jest  z Królem Kazimierzem III Wielkim, uczciliśmy jego pamięć. Konkurs był pierwszym etapem rozpoczynającym realizację projektu „Obchody 720-lecia Chocza”. W konkursie wzięło udział 22 osoby w różnych kategoriach wiekowych. Zainteresowanie konkursem stało się ogólnokrajowe. Wpłynęły wiersze z Wieliczki i Nowej Huty.


Komisja konkursowa w składzie Jolanta Rzepka, Elżbieta Kornacka (nauczycielki języka polskiego), Monika Piłka kierownik Biblioteki Publicznej wyłoniła zwycięzców:
I miejsce w kategorii: dorośli – Halina Markiewicz za limeryk „Ochoczo o Choczu opowiem”
I miejsce w kategorii: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna  ex aequo Klaudia Ircha za wiesz „Krajobrazowy Chocz” i Aleksandra Wąsiewicz za wiersz „Co to Chocz”


Ze względu na nie spełnianie kryteriów regulaminu komisja odstąpiła od przyznania nagrody w kategorii szkoła podstawowa, tym samym postanowiła przyznać dwie równorzędne nagrody w kategorii gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

Wyróżnieni:
w kategorii dorośli: Piotr Strzyżykowski za wiersz „Mój Chocz”
w kategorii gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna: Anna Konowrocka za wiersz „Lot nad Choczem” oraz Maria Sokalska za wiersz „Chocz”


Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci odtwarzacza marki Pionier, aparatu cyfrowego CANON oraz wieży PHILIPS. Nagrody zostały zakupione przez GOK ,w ramach projektu „Obchody 720-lecia Chocza”  współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich, w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.


Nagrody wręczyli patroni konkursu: Marian Wielgosik Wójt Gminy Chocz oraz Jan Woldański Przewodniczący Rady Gminy Chocz. Inicjatorem i organizatorem konkursu była Patrycja Woźniak-Konecka Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury GOK składa serdeczne podziękowanie dla oo. franciszkanów oraz dyrekcji szkół za pomoc w propagowaniu informacji o konkursie oraz dla wszystkich uczestników za udział. Zwycięzcom gratulujemy!

 

Konkurs_na_najpiekniejszy_wiersz_o_Choczu_nagrodzone_prace.pdf

 

 

konkurs_wiersz_o_choczu.jpg