Dzisiaj jest sobota, 20 sierpnia 2022 r., imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Aktualności

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

2010-01-27
Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszej gminie Uroczystość Złotych Godów, która odbyła się 29 grudnia 2009 roku. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

 

Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.


Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siły włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalami.


Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Chocz Marian Wielgosik oraz Przewodniczący Rady Gminy Jan Woldański.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia i fotografie. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień. Uroczystość uświetnili śpiewem i muzyką wnukowie Jubilatów Agata Szymańska, Kinga i Mateusz Kieliszewscy.

 

Medale otrzymali:

  1. Marianna i Czesław Cieślak
  2. Anna i Jan Czajczyńscy
  3. Helena i Józef Hernes
  4. Zdzisława i Kazimierz Juszczak
  5. Teresa i Sławomir Kieliszewscy
  6. Zuzanna i Tadeusz Orliccy
  7. Elżbieta i Julian Piaseccy
  8. Feliksa i Robert Stawscy
  9. Józefa i Zygmunt Szablewscy
  10. Czesława i Eugeniusz Werblińscy

 

Galeria