Dzisiaj jest sobota, 20 sierpnia 2022 r., imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Aktualności

Międzylaboratoryjne badania porównawcze próbek

2014-05-30
W dniach od 28-29 maja br. Na terenie oczyszczalnia ścieków w Choczu odbyła się III runda Międzylaboratoryjnych badań porównawczych z zakresu pobierania próbek ścieków i wody do badań fizycznych, chemicznych i mikrobiologicznych...Organizatorami badań porównawczych było: Centrum Techniki GEA – firma działająca w branży ochrony środowiska od 2008 roku, specjalizująca się w organizacji porównań międzylaboratoryjnych usług dla firm z zakresu ochrony środowiska. Próbkobiorcy z całej Polski spotkali się na terenie oczyszczalni ścieków w Choczu.


Porównanie wyników badań miało na celu sprawdzenie kompetencji osób pobierających próbki środowiskowe oraz próbki wody. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele laboratoriów badawczych działających w branży ochrony środowiska oraz w branży spożywczej.


W tegorocznej edycji udział wzięło 30 uczestników , przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, elektrowni i elektrociepłowni, inspekcji ochrony środowiska oraz komercyjnych laboratoriów badawczych. Z dużym zainteresowaniem przebieg badań obserwowali Wójt Gminy Chocz Pan Marian Wielgosik wraz ze swoim zastępcą Panią Magdaleną Marciniak oraz Przewodniczący Rady Gminy Chocz Pan Jan Woldański.


Spotkanie pozwoliło na potwierdzenie biegłości w zakresie sposobu pobierania próbek do badań oraz było okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń zawodowych.Gabriel Kaczmarek

 


Zdjęcia pobieranie prób.zip (7,00Mb)