Dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022 r., imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Aktualności

Starostowie Dożynek Parafialno-Gminnych 2014

2014-08-18
Już w najbliższą niedzielę 24 sierpnia 2014 roku podczas Dożynek podziękujemy za zebrane plany. Starostami Święta Plonów będą Pani Magdalena Tomczak z Niniwa oraz Pan Paweł Nowicki z Piły ...


 


Starościna dożynek


Magdalena Tomczak z Niniwa,  ma 28 lat. Jest mamą 6-letniego Dawida i 3 letniego Tobiasza. Wspólnie z mężem Adamem od 6 lat prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 22 ha. Zajmują się hodowlą bydła i trzody chlewnej. Sieją w większości zboża: żyto, pszenżyto, jęczmień i pszenicę. Uprawiają także warzywa: ziemniaki, ogórki i truskawki.

Swój wolny czas spędza w ogrodzie i na zabawie z dziećmi. W okresie jesiennym bardzo lubi zbierać grzyby.Starosta dożynek


Paweł Nowicki z Piły, lat 21, kawaler. W 2013 roku ukończył technikum rolnicze o sp. agrobiznes w Zespole Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych SKU w Marszewie. Obecnie jest studentem II roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu na kierunku Inżynieria Środowiska.

Jego hobby jest muzyka, gram m.in.  Orkiestrze Dętej przy GOK w Choczu. Lubię także pływać.


Prowadzi wraz z rodziną 21 hektarowe gospodarstwo. Specjalizuje się w chowie bydła mięsnego
tzw. Mamek, dlatego też całą powierzchnię gospodarstwa zajmują łąki i pastwiska. Obecnie stado liczy 30 sztuk, które przez cały rok są utrzymywane na wolnym powietrzu. Gospodarstwo jest wyposażone w niezbędny park maszynowy, jednak podczas prac okresowych regularnie korzysta z oferty okolicznej firmy usługowej.