Dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022 r., imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Aktualności

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

2014-10-23
W dniu 10 października 2014 roku Urzędzie Gminy w Choczu odbyła się uroczystość wręczenia "Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie"...

 

 

 

 

Medale wręczono Państwu: Janinie i Czesławowi Kupaj z Kuźni, Zdzisławie i Tadeuszowi Nowickim z Chocza, Wiesławie i Władysławowi Nowickim z Józefowa, Halinie i Stanisławowi Błażejakom z Kuźni, Sławomirze i Janowi Walczakom z Kuźni oraz Zofii i Józefowi Adamkiewiczom z Chocza,  przyznanych im przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego.
Po krótkim powitaniu Dostojnych Jubilatów oraz gości, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Izabella Woldańska podziękowała  Jubilatom za włożony trud w wychowaniu dzieci, za pracę na rzecz swojej rodziny oraz za przykład, jaki dali obecnym i przyszłym pokoleniom swoim zgodnym, pełnym zaangażowania, rodzinnego ciepła i życzliwości życiem. Wójt w swym wystąpieniu pogratulował jubilatom "wytrwałości" w małżeńskim stażu oraz życzył zdrowia i radości w dalszej wspólnej wędrówce przez życie, a także miłości i życzliwości ze strony najbliższych.
Ojciec Proboszcz Hiob Środowski pomodlił się za Jubilatów oraz udzielił im Bożego Błogosławieństwa na dalsze lata.
Aktu dekoracji medalami dokonał Wójt Gminy Chocz Pan Marian Wielgosik wraz z Zastępcą Wójta Magdaleną Marcinaiak oraz Przewodniczącym Rady Gminy Chocz Janem Woldańskim.
Po dekoracji, wręczeniu kwiatów i upominków i symbolicznym toaście Jubilaci stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Uroczystość była również okazją do spotkania z Wójtem, rozmów, wspomnień.


Izabella Woldańska
Kierownik
Urzędu Stanu Cywilnego

 


 

50_2014