Dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022 r., imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Aktualności

Uroczyste otwarcie ZZO Jarocin

2016-03-24
Dnia 21.03.2015 roku na terenie „Zakładu Gospodarki Odpadami” Sp. zo.o. w Jarocinie Burmistrz Gminy Chocz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Chocz uczestniczył w uroczystym otwarciu jednego z najnowocześniejszych zakładów zagospodarowania odpadów

 

 

 

Przypominając, ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie zakończyło rozbudowę zakładu  oraz  uzyskało wszelkie niezbędne decyzje do funkcjonowania nowej inwestycji w grudniu 2015 roku.


Projekt „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin” współfinasowany był przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wynosi 149,7  mln złotych (brutto), z czego unijne dofinansowanie to ponad 84 mln złotych). Dodatkowo przedsięwzięcie zostało dofinansowane m.in. przez Gminę Chocz – członka Porozumienia Międzygminnego.


„Zakład Gospodarki Odpadami” Sp. z o.o. w Jarocinie funkcjonuje na terenie Witaszyczek od 2003 roku i od tamtego czasu sukcesywnie się rozwija.


Po rozbudowie obiekty wchodzące w skład ZGO zlokalizowane są na obszarze około 34ha. Projekt rozbudowy obejmował następujące elementy technologiczne: linia sortownicza, moduł stabilizacji tlenowej oraz beztlenowej odpadów, kwatera składowania. Istotnym ogniwem przedsięwzięcia jest instalacja kogeneracyjna, dzięki której powstanie energia elektryczna oraz cieplna z odpadów. Nowo wybudowany zakład przetwarza około 60 tys. ton odpadów komunalnych wytworzonych przez 235 tys. mieszkańców regionu VI WPGO. Pozwoli to na  redukcję ilości odpadów deponowanych na składowisku, ograniczy składowanie odpadów biodegradowalnych, zwiększy odzysk surowców wtórnych, a także pozwoli na odzysk energii elektrycznej i cieplnej z odpadów.

 

 

 

ZGO Jarocin

 

ZGO Jarocin

 

ZGO Jarocin