Dzisiaj jest wtorek, 9 sierpnia 2022 r., imieniny: Klary, Romana, Rozyny
Aktualności

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W CHOCZU

2016-06-15
W niedzielę 12 czerwca 2016r. obchodziliśmy w naszej gminie Gminny Dzień Dziecka. W tym roku dzięki uprzejmości Ojca Proboszcza gościliśmy na terenie przy Klasztorze Ojców Franciszkanów...

 

 

 

 

 

Była moc atrakcji i dla małych i dla dużych. Zachwycaliśmy się prezentacjami artystycznymi w wykonaniu Studia Piosenki GOK oraz sekcji baletowej GOK . Oglądaliśmy znakomity pokaz Taekwondo  prezentowany przez Stowarzyszenie Klub ILYO.  Nie zabrakło rywalizacji i konkurencji sprawnościowych. Przygotowaliśmy 8 vipowskich konkurencji. Dzieci brały udział w konkurencji Ojca Proboszcza Medarda Hajdusa, która polegała na strzeleniu gola do bramki z zasłoniętymi oczami. Pan Burmistrz Marian Wielgosik  w swojej konkurencji przygotował mapy gminy Chocz z puzzli, które dzieci układały na czas. Z kolei konkurencja Pana  Sołtysa Chocza Tadeusza Lewicza polegała na przelewaniu wody w kubeczkach. Pani Prezes Banku Spółdzielczego Maria Górczyńska rozstrzygnęła które z dzieci potrafi najszybciej liczyć monety. Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Patrycja Woźniak-Konecka  sprawdziła , które dzieci potrafią najdłużej utrzymać hula hop, a Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich przygotowała kubeczki z kisielem, które dzieci jadły z rąk swoich opiekunów z zasłoniętymi oczami. Pan Prezes Wspólnoty Gruntowej w Choczu Krzysztof Graczyk przygotował konkurs dla dzieci polegający na skokach we workach. Prawdziwy tor wyścigowy przygotował Pan Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczu Piotr Woldański wspólnie z naczelnikami Piotrem Radolińskim i Arturem Siwym.


Wszystkie dzieci biorące udział w części artystycznej i sportowej otrzymały upominki i  dyplomy. Dodatkowo dzieci które zajęły pierwsze miejsca otrzymały puchary i medale.


Były gratisowe atrakcje towarzyszące w postaci karuzeli, eurobungee, żyroskopu, dmuchańców-skakańców. Był bankowy pluszowy miś, który rozdawał wiatraczki.


Dodatkowo strażacy przygotowali kąpiele w pianie, która była dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Wielkie zaangażowanie przy współpracy wykazali najmłodsi druhowie, którzy służyli pomocą na każdym etapie organizacji festynu. Przedsięwzięcie wspierał także pan Jan Woldański Przewodniczący Rady Miejskiej.


Wolontariusze „Ciepłe Serca” ze Zespołu Szkół malowali dzieciom buźki oraz kreowali plastyczno-artystyczne animacje.


Panowie z Klubu Motocyklowego Iskra MC Poland oddział Chocz wozili dzieci swoimi pięknymi motorami.


Uczestnicy imprezy poczęstowani zostali plackiem oraz czekoladowymi słodkościami.


W roli konferansjerów występowali: Anna Konowrocka, Marcelina Pelka i Adam Kaźmierski.
W tym roku dopisała pogoda. Frekwencja dzieci i dorosłych była dużym uznaniem dla organizatorów.
Sponsorami głównymi Gminnego Dnia Dziecka był Bank Spółdzielczy w Pleszewie i Spółka Wspólnoty Gruntowej w Choczu.


Patrycja Woźniak-Konecka Dyrektor GOK w Choczu: Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, współorganizatorom i ludziom dobrej woli za wszelką pomoc przy organizacji Święta Dzieci.

 

 

dzień_dziecka_2016

 

dzień_dziecka_2016

 

dzień_dziecka_2016

 

dzień_dziecka_2016

 

dzień_dziecka_2016

 

dzień_dziecka_2016

 

dzień_dziecka_2016

 

dzień_dziecka_2016