Dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022 r., imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Aktualności

GMINNY DZIEŃ KOBIET WE WŁOSKIM STYLU

2017-03-13
W sobotę 4 marca obchodziliśmy w naszej gminie Gminny Dzień Kobiet. Pan Burmistrz Marian Wielgosik złożył najserdeczniejsze życzenia i ofiarował kwiaty wszystkim paniom. Wydarzenie uświetniła wystawa pt. Być Kobietą...

 

 

 

Swoje prace malarskie i fotograficzne zaprezentowały lokalne artystki:

  • Magdalena Głoskowska Drytkiewicz malarka
  • Joanna Szablewska malarka
  • Ola Kornacka fotografka
  • Agata Woldańska fotografka
  • Martyna Kaźmierska fotografka
  • Angelika Włodarczyk fotografka

 

Podczas imprezy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Chocza, członkowie komisji konkursowej Konkursu na Najlepsze Ciasto Domowego wypieku wyłonili zwyciężczynie. W konkursie brały udział Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Chocz, Sołectwa,  Rada Rodziców Przedszkola w Choczu, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kwileniu, Związek Emerytów i Rencistów.


Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 300 zł wygrało Koło Gospodyń Wiejskich ze Starego Oleśca.
Drugie miejsce i nagrodę 200 zł wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Piły
Trzecie miejsce i nagrodę 100 zł wygrało Sołectwo Józefów


Ciasta, które panie przygotowały to były prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej.  Kulinarne artystki zadbały o podniebienia w wysublimowany sposób. Goście mogli degustować desery. Było cos dla ciała i dla ducha.
Gwoździem programu był koncert Andrea Lattari, włoskiego piosenkarza.  Artysta rozgrzał publiczność. Cała sala śpiewała piosenki takie jak Ciau Siciliano, Marina Marina, Amore Mio, Quando Quando Quando. W GOK zapanował prawdziwy włoski klimat. Artysta opowiadał o tradycjach słonecznej Italii. Mówił o zwyczajach i obyczajach panujących na Sycylii, w Palermo gdzie się urodził.


Z okazji Dnia Kobiet ze sceny popłynęło wile ciepłych słów dla pań. Nie zabrakło też komplementów oraz miłosnych wyznań. Andrea Lattari wykreował przesympatyczną atmosferę. Słodki, wesoły i miły wieczór był prawdziwą odskocznią od codziennych spraw.


Organizatorami Gminnego Dnia Kobiet był Burmistrz Gminy Chocz i Gminny Ośrodek Kultury.
Współorganizatorzy to Stowarzyszenie Kultura i Turystka dla Młodych i Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Chocz.


Patrycja Woźniak-Konecka