Dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022 r., imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Aktualności

Galeria, Wójtów, Naczelników i Przewodniczących Gminy Chocz

2010-11-12
Przy okazji obchodów 11 listopada – Święta Odzyskania Niepodległości odsłonięta została na sali posiedzeń GOK w Choczu „Galeria, Wójtów, Naczelników i Przewodniczących Gminy Chocz”.

 

Galeria zawiera 24 fotografie przywódców gminy począwszy od 1918 r. do chwili obecnej. Z całego okresu nie udało się pozyskać tylko 3 fotograrfii, ale mamy nadzieje, że informacja społeczna spowoduje, że ktoś z ich rodziny odszuka w albumach i dostarczy do Urzędu brakujące zdjęcia.

Galeria powstała z inicjatywy Elżbiety Tyburskiej – Sekretarz Gminy, a pomysł zrodził się w kwietniu br. w związku z obchodami XX–lecia Samorządu Terytorialnego. Na początku galeria miała obejmować okres 1990-2010. Jednakże po konsultacji z Janem Woldańskim – Przewodniczącym Rady Gminy zdecydowaliśmy się rozszerzyć galerię.

Źródłem informacji o latach urzędowania włodarzy była praca zbiorowa  pod redakcja Jana Woldańskiego „Gmina Chocz – przewodnik historyczno-kulturalny”.

Wszystkie fotografie zgromadziła Pani Sekretarz, która doprowadziła do  wykonania galerii.
Tuz przed otwarciem, galeria została poszerzona o kolejne 3 zdjęcia wójtów z okresu międzywojennego. Informacją o datach  urzędowania włodarzy i fotografiami dysponowała Pani Zdzisława Flisińska.

Przy  montażu galerii pomagali Panowie : Jan Woldański, Piotr Woldański i Jędrzej Nowaczyk.
Kilkumiesięczny wysiłek z pewnością posłuży następnym pokoleniom  jako mały wycinek  historii naszej „Małej Ojczyzny – Gminy Chocz”