Dzisiaj jest niedziela, 14 lipca 2024 r., imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
Jesteś tutaj: › Turystyka, promocja › Wioska indiańska
Westernland - wioska indiańskaWestrnland - największa w Europie wioska indiańska w Józefowie.


Westernland to magiczna kraina dzikiego zachodu w samym sercu Polski. Otaczają ją dziewicze tereny nieskażone przez cywilizację, z dala od przemysłu i ruchliwych dróg, na skraju jednego z największych kompleksów leśnych w Wielkopolsce - Puszczy Pyzdrskiej.

Wioska indiańska Raven Territory powstała w 2008 roku. Mieszkający w Wiosce Indianie spostrzegli na niebie walczące o terytorium kruki i jastrzębie – od razu wiedzieli, że to znak od duchów, dlatego wódz Indian nadał Wiosce nazwę RAVEN TERRITORY (Terytorium Kruków).
Jest to największa wioska indiańska w Europie. W jej skład wchodzi 20 tipi, na których umieszczone są malowidła przedstawiające sceny z życia Indian. Część tipi przygotowana jest pod nocleg (do 70 osób), natomiast w innych znajdują się rekwizyty i oryginalne ozdoby indiańskie, takie jak fotele wodzów, oryginalne irchowe suknie, łapacze snów, łuki, tomahawki, włócznie, czaszki bizonów, wiele skór oraz innych eksponatów.

Nocleg w tipi jest niezapomnianą przygodą nie tylko dla najmłodszych – pozwala przenieść się w czasie, poczuć zapach palącego się w środku ogniska, znów usłyszeć gwiazdy i księżyc.


www.westernland.pl