Dzisiaj jest sobota, 20 sierpnia 2022 r., imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Aktualności

Warsztaty - dawne techniki budowlane w Puszczy Pyzdrskiej

2011-08-25
W dniach 12.09 do 17. 09.2011 odbędą się na terenie gminy Pyzdry warsztaty z wykorzystania dawnych technik budowlanych we współczesnym budownictwie...

Zajęcia poprowadzą doświadczeni w technikach budowlanych inżynierowie z Polski i Niemiec.

W trakcie warsztatów zostanie wybudowany we wsi Górne Grądy wzorcowy przystanek autobusowy. Jego ściany wymurowane zostaną z darniowej rudy żelaza i gliny, a dach o konstrukcji drewnianej pokryty zostanie dachówką. Projekt architektoniczny nawiązuje do tradycyjnego budownictwa olęderskiego obszaru Puszczy Pyzdrskiej. Warsztaty są częścią realizowanego przez Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdr” projektu: „Puszcza Pyzdrska – olęderskie tradycje budowlane” realizowanego z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko- Niemieckiej i samorządu gminy Pyzdry.

Organizatorzy zapraszają zainteresowanych rzemieślników do udziału w warsztatach celem poznania unikalnych technik budowlanych, które stają się coraz bardziej popularne. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia należy kierować na adres: echo@echo.org.pl lub telefonicznie: 608 125 267.

www.echo.org.pl