Dzisiaj jest piątek, 12 sierpnia 2022 r., imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
Aktualności

DOŻYNKI PARAFIALNO – GMINNE 2012

2012-08-30
Tegoroczne Święto Plonów obchodziliśmy w niedzielę 26 sierpnia w Starej Kaźmierce. Uroczysta Msza Święta prowadzona przez ojca proboszcza Sławomira Borkiewicza w kościele parafialnym w Choczu rozpoczęła dalsze obrządki...

Tegoroczne Święto Plonów obchodziliśmy w niedzielę 26 sierpnia w Starej Kaźmierce. Uroczysta Msza Święta prowadzona przez ojca proboszcza Sławomira Borkiewicza w kościele parafialnym w Choczu  rozpoczęła dalsze obrządki. Po mszy korowód dożynkowy ruszył w stronę Kaźmierki. W korowodzie widzieliśmy m.in. bryczki, na których godnie zasiadali starostowie dożynek oraz Wójt z Przewodniczącym Rady. Delegacje sołeckie z wieńcami paradowały na specjalnie przygotowanej platformie. Przemarsz niestety został przerwany przez ulewę. Deszcz nie przestraszył jednak organizatorów i kontynuacja obchodów nastąpiła zaraz po tym jak przestało padać.

Po uroczystym otwarciu dożynek przez Mariana Wielgosika Wójta Gminy Chocz, obejrzeliśmy przedstawienie dożynkowe pt. „Dożynki from Poland” przygotowane przez dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury pod opieką Patrycji Woźniak Koneckiej Dyrektora GOK-u. Dla dożynkowych gości organizatorzy zapewnili grochówkę, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz placek drożdżowy.

Kolejnym punktem programu było przekazanie chleba i płodów rolnych na ręce Wójta i Przewodniczącego Rady Jana Woldańskiego przez starostów dożynkowych Wojciecha Graczyka i Paulinę Latosińską wraz z asystentami Joanną Kostanowicz i Karolem Drobińskim. Nie zabrakło tez prezentacji talentów muzycznych  przygotowanych przez Paulinę Konowrocką oraz konkursów dla dzieci. W loterii fantowej główną nagrodę – pralkę automatyczną ufundowaną przez organizatorów wygrała Zuzanna Graczyk. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną podczas której rozśmieszał nas kabaret Malina.

Galeria