Dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022 r., imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Aktualności

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

2012-11-15
Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszej gminie Uroczystość Złotych Godów, która odbyła się 6 listopada 2012 roku. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego...

 

 

Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.
Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siły włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalami.
Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Chocz Marian Wielgosik oraz Przewodniczący Rady Gminy Jan Woldański. Życzenia Jubilatom złożyły obecne również na uroczystości Sekretarz Gminy Magdalena Marciniak oraz Kierownik Urzędu stanu Cywilnego Izabella Woldańska.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia i fotografie. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień.
Ze względu na stan zdrowia trzy pary nie dotarły na uroczystość do Urzędu Gminy w związku z powyższym Wójt Gminy wraz  z Przewodniczącym Rady Gminy Medale wręczyli odwiedzając Jubilatów w ich domach.

 

Złote Gody obchodzili:

  1. Czesława i Roman Mazurkowie
  2. Jadwiga i Jan Dominiakowie
  3. Zdzisława i Zdzisław Czapczyńscy
  4. Stanisława i Mieczysław Łukasiewiczowie
  5. Marianna i Józef Janiakowie

 

50-lecie małżeństwa 2012