Dzisiaj jest piątek, 12 sierpnia 2022 r., imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
Aktualności

SPOTKANIE OPŁATKOWE SAMORZĄDU GMINY CHOCZ

2015-12-22
W piątek 18 grudnia 2015r odbyło się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Choczu Spotkanie Opłatkowe Samorządu Gminy Chocz. Wieczór rozpoczął się od recytacji wierszy przez Radnych Rady Miejskiej Gminy Chocz.

 

 

 

Przepiękny montaż słowny niosący poetyckie przesłanie i zarazem pojednanie wyreżyserowała pani Ewa Wojciechowska. Poezję usłyszeliśmy również z ust Burmistrza pana Mariana Wielgosika i Sekretarz Gminy pani Magdaleny Marciniak.


Przy akompaniamencie skrzypiec pana Zbigniewa Rodka Radnego Rady Powiatu Pleszewskiego i o. Proboszcza Medarda Hajdusa dziewczynki Ola Orlicka i Magdalena Wróblewska zaśpiewały „Kolędę dla nieobecnych”.
Z Betlejemskim Światłem Pokoju przybyły harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego na czele z Harcmistrzem p. Zygmuntem Reszlem ze Związku ZHP Pleszew. Światło betlejemskie to symbol nadziei i pokoju między narodami, w tym roku niesie przesłanie „Zauważ człowieka”.


Wszystkie wigilijne potrawy zostały przygotowane tradycyjnie przez Sołtysów wraz z Radami Sołeckimi, którzy chętnie włączyli się już po raz piąty w przygotowania oferując swój czas, zaangażowanie i sponsoring finansowy, w który włączyli się również Radni Rady Miejskiej Gminy Chocz, pracownicy Urzędu Miejskiego Gminy Chocz oraz GOK.

Choinkę zorganizowali pan  Piotr Stencel Radny i pani Arleta Reślińska Sołtys Józefowa.


Podczas wigilijnego wieczoru gościliśmy Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego pana Krzysztofa Grabowskiego, który obdarował wszystkich piernikami.


Swoją obecnością zaszczycili nas radni powiatowi pan Zbigniew Rodek, pan Wojciech Barszczewski, pan Leopold Lis wraz z Wiceprzewodniczącą Powiatu Pleszewskiego panią Marią Górczyńską.


Wszyscy goście otrzymali od organizatorów aniołki.


Organizatorami  Wigilii był Gminny Ośrodek Kultury w Choczu oraz Sołtysi Gminy Chocz.


opr. Patrycja Woźniak-Konecka
Dyrektor GOK