Dzisiaj jest piątek, 12 sierpnia 2022 r., imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
Jesteś tutaj: › Aktualności :: Sportowcy nagrodzeni
Aktualności

Sportowcy nagrodzeni

2016-03-23
Na Sesji Rady Miejskiej w dniu 22 marca 2016 r. Burmistrz Gminy Chocz Pan Marian Wielgosik uhonorował i wręczył nagrody zasłużonym sportowcom z Gminy Chocz...

 

 

 

Nagrody otrzymali:

Artur Siwy za sportową promocję gminy, jest piłkarzem drużyny PROSNA-CHOCZ-KWILEŃ od 1990 roku, a od 15 lat kierownikiem drużyny. Kieruje drużyną PROSNA-CHOCZ-KWILEŃ oraz drużyną Ochotniczej Straży Pożarnej. Swoim zaangażowaniem zaskarbił sobie młodzież , która zaczęła regularnie włączać się w rozgrywki. Pod jego kierownictwem oraz dzięki jego działaniom drużyna OSP z Chocza promuje i reprezentowała gminę Chocz na VI Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezesa Zarządu Głównego OSP RP. W Iv Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej  OSP strażacy z Chocza otrzymali puchar Starosty Grodzińskiego.


Damian Cieślak - W latach 2011-13 prowadził treningi piłkarskie z zespołem juniorskim Prosny Chocz-Kwileń (rocznik 1997 i młodszy). Dziś kilku zawodników z tamtej drużyny stanowi już o sile zespołu seniorskiego. W 2014 r. - w dużej mierze ze względu na prośbę samych zawodników - zgodził się zostać trenerem drużyny seniorów. W pierwszym sezonie udało im się zdobyć 25 punktów (16 oczek więcej niż w rozgrywkach 2013-14). W bieżącym sezonie drużyna plasuje się na 6 pozycji z dorobkiem 13 punktów.


Hubert Strzykała – czołowy zawodnik drużyny PROSNA-CHOCZ-KWILEŃ, uczestnik rozgrywek halowych, angażuje się w każdy turniej sportowy.

 

oraz uczniowie z Zespołu Szkół  w Choczu Dominika Szablewska i Szymon Wachowiak.

 

Dominika Szablewska uczennica klasy VIA Szkoły Podstawowej, reprezentuje szkołę na zawodach sportowych na szczeblu powiatu, rejonu, województwa zarówno w zespołowych grach sportowych jak i LA (piłka ręczna, unihokej, skok w dal, piłeczka palantowa) I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej, I miejsce w biegu na 60 m, V miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Ręcznej.

 

Szymon Wachowiak uczeń klasy II B Gimnazjum, reprezentuje szkołę w zawodach sportowych, III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej, VI miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Gimnazjum „Ferie z Życiem”, V miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Gimnazjum, I miejsce w powiecie a 28 miejsce w województwie w Mistrzostwach w Sztafetowych Biegach Przełajowych Gimnazjum Chłopcy, III miejsce  w biegu na 2000m.

 

 

Artur Siwy

 

Damian Cieślak

 

Hubert Strzykała

 

Szymon Wachowiak

 

Dominika Szablewska